Sokszor halljuk a médiában, hogy megváltozott a munkaerőpiac, és a soron lévő és következő Y és Z generáció igényei jelentősen eltérnek X-es társaikhoz képest. Számukra elengedhetetlen az önmegvalósítás és a rugalmasság lehetősége.
Felmerül a kérdés tehát, hogyan alkalmazkodnak ehhez a munkáltatók?
Véleményünk szerint egy modern munkáltatónak engednie és támogatnia kell a munkavállalók rugalmas időbeosztását, ahogy a munka-magánélet egyensúlyának megteremtését is. A munkaadóknak elsődleges céljukként azt kell kitűzniük, hogy mind szellemi, mind pedig fizikai szempontból is egészséges munkavállalókat alkalmazzanak, ezzel elérve a munkavállalói elköteleződést és a munkában való aktív jelenlétet.
Mi kell ehhez?
Rugalmas, támogató közeg, ami megadja azt a fajta szabadságot, hogy ne csak a munkáról szóljon életünk, hanem magunkról, arról a bizonyos „én időről” is.
Hiába a jól bevált nyugati példa, hazánkban jellemzően a multi cégeknél elterjedt a rugalmas munkaidő és az otthonról végezhető munka. Mi, az Openhouse munkatársai azonban elkötelezettek vagyunk az önmegvalósítás mellett, mert látjuk, értékesítőink sikere abban is rejlik, hogy kellő szabadságot kapnak vezetőiktől annak érdekében, hogy az élet minden területén helyt tudjanak állni. A hétköznapokban rengeteg szerepben kell megfelelnünk (szülő, vezető, beosztott, munkatárs, gyerek, barát, stb.), ami miatt kevés időnk marad arra, amit igazán szeretnének.
Tapasztalatunk alapján viszont nem az számít, hogy mennyi időt töltünk az irodában, hanem az, milyen hatékonysággal végezzük munkánkat, amikor ott vagyunk. Ki ne vágyna olyan munkahelyre, ahol akár napközben is elmehet a kedvenc edzésére, megveheti a régóta vágyott könyvet, vagy akár csak bevásárolhat a vacsorához a délutáni nagy hajrá előtt? Az Openhouse munkatársaiként mindezeket úgy tehetjük meg, hogy nem kell feszélyezve éreznünk magukat, hiszen a vállalat kultúrájának alapja az egyensúly megteremtése a munka-magánélet között, és az üzletben egyaránt.